کاملترین راهنمای خرید هدلایت خودرو

کاملترین راهنمای خرید هدلایت خودرو

خیلی از خودرو سواران در ایران، هنوز از لامپ‌های فابریکی که شرکت خودرو سازی روی ماشینشون قرار داده استفاده میکنند اما این لامپ‌ها اغلب کم نور،ضعیف و با طول عمر کمی هستند پس شما مجبور به استفاده از آنها نیستید برای همین ما امروز اینجا کاملترین راهنمای خرید هدلایت خودرو را برای شما آماده کرده‌ایم تا به تمام نیاز‌ها و سوالات شما پیرامون این موضوع پاسخ دهیم.

وقتی که به دنبال لامپی برای چراغ جلو میگردید، با گزینه‌های بسیار زیادی رو به رو خواهید شد که شما را سردرگم میکنند و در انتخاب خود برای خرید هدلایت به مشکل بر میخورید.

در برهه‌ای از زمان هستیم که در صنعت خودروسازی پیشرفت‌های زیادی رو شاهد هستیم و حالا لامپ‌های قدیمی و کم نور کم کم از بازار خودروسازی خارج شده و جاشون رو به لامپ هدلایت میدهند؛ لامپ‌هایی که علاوه بر نور بیشتر، طول عمر بالاتر و مصرف کمتری را دارند.

در حال حاضر پرطرفدارترین لامپ خودرو هالوژمیباشد که برای دید در شب مناسب هستند و پرنورتر از لامپ‌های سنتی خودروها میباشند و در جاییگاه بعدی لامپ زنون یا (HID) میباشد که نور بسیار خوبی رو در تاریکی شب به شما میدهند.

و در آخر به مناسبترین گزینه یعنی چراغ‌های LED میرسیم که به آرامی جای تمام چراغ‌های خودرو را گرفته‌اند و درحالی که مزایای چراغ هالوژن را دارند، نور متمرکزتر و بهتری از خودشون ارائه میدهند.

حالا که چند انتخاب مختلف برای لامپ خودرو داریم باید راهنمای خرید هدلایت خودرو را قدم به قدم مطالعه کنیم تا بفهمیم کالایی که در حال خرید آن هستیم چه مزایایی دارد و خرید کدام مدل هدلایت برای ما بهتر است. اما قبل از هر چیزی باید بدانیم هدلایت دقیقا چیست؟

هدلایت چیست؟

هدلایت چیست؟

پس از اینکه شرکت ژاپنی لکسوس برای اولین بار هدلایت را روانه بازار خودروسازی کرد توجه همه را به به این محصول جذب کرد و حالا میبینیم که اکثر خودروسازی‌های مشهور دنیا از این لامپ برای خودروهای خود استفاده میکنند.

شما با خرید هدلایت میتوانید آن را درون کاسه چراغ جلو و پرژکتور‌های داخل سپر بگذارید که البته برای پروژکتور خودرو ما زنون را به شما پیشنهاد میکنیم و دلیل آن هم در مقاله‌ای دیگر برای شما بازگو خواهیم کرد.

هدلایت نوعی لامپ بر پایه فناوری LED هست که جای لامپ‌های سنتی خودرو را به دلیل نور مناسب، طول عمر بالاتر و مقاومت بالای آن در برابر ضربه گرفته است.

تکنولوژی SMD و LEDهای موجود در هدلایت‌ها باعث بالا رفتن کیفیت این نوع لامپ خودرو شده و به همین دلیل جاییگاه بالاتری نسبت به زنون و لامپ‌های هالوژن در بین خودروسازان دارد.

انواع مدل‌های هدلایت ماشین

انواع مدل‌های هدلایت ماشین

قبل از اینکه بخواهید هدلایت را خریداری کنید باید بدانید لامپ خودرو شما از کدام مدل طراحی شده. لامپ‌هایی که تک حالته یا دو حالته.

همه خودروها دارای نور پایین و نور بالا هستند اما در بعضی ماشین‌ها نور بالا و نور پایین به صورت جداگانه توسط دو لامپ جدا انجام میشود.

در خودرو‌هایی که نور بالا و نور پایین توسط یک لامپ انجام میشه باید هدلایت دو حالته خریداری کنید (مثلا پایه‌های H4، H13، 9004 و 9007(

در ماشین‌هایی که نور بالا و نور پایین به صورت جداگانه تعبیه شده شما باید دو عدد هدلایت تک حالته استفاده کنید. مثلا یک لامپ H3 برای نور بالا و یک H7 برای نور پایین.پایه‌هایی که شامل مدل دو حالته میشوند عبارت‌اند از: H1، H3، H7، H8، H9، H11، 9005، 9006، 880 و 881.

هدلایت دو حالته و تک حالته

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید در لامپ هدلایت دو حالته شما یک لامپ در چراغ جلو دارید و در هدلایت تک حالته دو لامپ برای دو چراغ جلو باید داشته باشید.

برای همین است که میگوییم شما به راهنمای خرید هدلایت خودرو نیاز دارید چون با در نظر نگرفتن این موضوعات شما میتوانید انتخاب اشتباهی داشته باشید.

مثلا در خرید هدلایت ماشین باید دقت کنید که شما نمیتوانید هدلایت دو حالته را برای چراغ تک حالته استفاده کنید چون سیم کشی این دو خودرو با یکدیگر متفاوت است.

انواع لامپ هدلایت خودرو

لامپ هالوژن

لامپ هالوژن

لامپ هالوژن بیشترین دلیل محبوبیتش رو مدیون این است که نور بیشتری نسبت به لامپ‌های سنتی و قدیمی خودروها دارد و به طور کلی میشه گفت هالوژن نسخه ارتقا یافته‌ای از لامپ‌های رشته‌ای میباشد.

هالوژن از یک رشته تنگستن که درون حباب لامپ مخصوصی هست تشکیل شده و با استفاده از گرما نور رو برای خودرو تولید میکند.

این مدل چراغ که نور سفید مایل به زرد دارد، طول عمر بیشتری نسبت به لامپ‌های قدیمی را داراست و به همین دلیل برای چراغ جلو بسیاری از خودروهای موجود در دنیا استفاده شده مثل خودروهای ایرانی.

لامپ ال ای دی

لامپ ال ای دی

در حال حاضر شرکت‌های خودروسازی متوجه این موضوع شده‌اند که رانندگان نور سفید را به زرد ترجیه میدهند پس سعی میکنند در تمام خودروهای تولید شده از لامپ LED که نور سفید دارند استفاده کنند.

لامپ LED به دلیل نور زیاد، طول عمر بیشتر و انرژی مصرفی کمتر مورد توجه خودروسازان و البته صاحبان خودرو قرار گرفته است.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که طبق گفته مجله Cars که به اون استناد میکنیم نور هدلایت از زنون کمتر است اما به دلیل اینکه فضای کمتری رو نسبت به زنون اشغال میکنند میتوان در هر جایی استفاده کرد و این برتری هدلایت رو نسبت به زنون تشکیل میدهد.

در راهنمای خرید هدلایت خودرو ما قرار تمام جنبه‌های قضیه رو مورد بررسی قرار بدیم پس باید این نکته رو هم به شما بگم که لامپ زنون برای اینکه نور خوبی رو به شما بده نیاز داره که روشن بمونه و گرم بشه اما در هدلایت ما همچین چیزی رو نداریم؛ این مورد وقتی احساس میشود که شما بخواهید از نور بالا استفاده کنید. در اینجا با هدلایت شما نور با کیفیت و زیادی رو دارید در حالی که در زنون شما باید برای گرم شدن لامپ کمی صبر کنید.

از دیگر مزایای لامپ‌های ال ای دی این است که طول عمر بیشتری نسبت به هالوژن و زنون دارند؛ بازدهی نور اون‌ها ۹۰ درصد بیشتر از لامپ‌هایِ رشته‌ای هست در حالی که گرمای خیلی کمتری نسبت به اون‌ها تولید میکنند.

به این دلایلی که گفتیم در حال حاضر لامپ‌های LED یا هدلایت به خاطر مصرف کمتر،طول عمر بالاتر و مقرون به صرفه بودن در هزینه‌های تولید مورد توجه خودروسازان و مردم قرار گرفته‌اند.

لامپ زنون

لامپ زنون

طبیعتا در مقاله‌ای که درباره خرید هدلایت ماشین هست خیلی نمیتوانیم درمورد زنون صحبت کنیم و این موضوع رو باز کنیم، با این حال کمی درمورد این مدل لامپ برای شما توضیح میدهیم تا در انتخاب خود دقت بیشتری کنید.

در چراغ زنون یا Xenon ساختار متفاوتی نسبت به دو چراغ قبلی استفاده میشه؛ در این مدل چراغ جریان الکتریکی از گاز زنون عبور میکند و قوس الکتریکی ایجاد شده بین دو الکترود، نور شدید سفید مایل به آبی را تولید میکند.

در ساختار زنون بر خلاف هالوژن از رشته ستفاده نشده پس به همین خاطر طول عمر بالاتری نسبت به این چراغ دارند اما همچنان طول عمرشان به چراغ‌های ال ای دی نمیرسد.

نور چراغ زنون از LED بیشتر است و به خاطر این نور زیاد، رنگ این چراغ اکثرا در طیف سفید و آبی میباشد. البته که زنون به رنگ زرد هم داریم که نسبت به رنگ‌های آبی و سفید استقبال کمتری ازش شده است.

زنون نسبت به هالوژن انرژی کمتری را مصرف میکند اما در مقایسه با هدلایت انرژی بیشتری را طلب میکند و به همین خاطر همیشه داغتر از چراغ هدلایت هستند و با گذشت زمان نور کمتری را از خودشان ساطع میکنند.

نور زنون به قدری زیاد است که اکثر اوقات راننده جلویی شما را اذیت میکند؛ این مدل لامپ حتی در نور پایین هم نور بسیار زیادی دارد و میتواند یک خیابان بدون نور را کاملا روشن کند و میدان دید بازتری به شما بدهد.

اما برای این مشکل خودروهایی که زنون روی آنها نصب شده اغلب دارای سیستم‌های تراز هستند که خودش الگو‌های پرتاب نور را تنظیم میکند.

در مجموع چیزی که در راهنمای خرید هدلایت خودرو مهم است این است که چراغ زنون در حال حاضر کمتر روی خودروها از طرف کارخانه نصب میشود اما در بازار لوازم لوکس همچنان خواهان خود را دارد و شاید شما هم به دنبال این مدل چراغ باشید.

اما این موضوع درمورد هدلایت صدق نمیکند؛ در ابتدا کارخانه‌های خودروسازی فقط روی ماشین‌های لوکس از هدلایت استفاده میکردند اما همینطور که پیش میرود میبینیم که چراغ‌های LED روی خودرو‌های متوسط هم به صورت استاندارد عرضه میشود.

ویژگی‌های هدلایت خودرو

ترانس

ترانس

شاید کارایی ترانس را بدانید اما لازم دانستیم آن را بار دیگر برای شما توضیح دهیم. ترانس وسیله‌ای است که با توجه به ولتاژ مصرفی لامپ هدلایت نوسان برق خودرو را حذف کرده و از سوختن و خرابی هدلایت شما جلوگیری میکند.

ترانس‌ها به صورتی طراحی شدند که ولتاژ برق خودرو را در صورت لزوم افزایش بدهند تا شما بهترین کارایی را از لامپ خود دریافت کنید.

هدلایت خودرو مجهز به سیستم اینتلیجنت هستند؛ یعنی وقتی که هدلایت بیش از اندازه داغ میشود و در معرض خطر سوختگی قرار میگیرد، توان خروجی پایین آمده تا آسیبی به لامپ شما نرسد.

با این کار برای مدت زمان کوتاهی شما نور کمتر و در نتیجه گرمای کمتری هم خواهی داشت اما پس از رفع خطر، نور و توان خروجی به شکل قبل بازمیگردد.

البته ما هدلایت‌هایی داریم که به آنها هدلایت‌های All in one گفته میشود که ترانس این مدل درون آن قرار دارد.

چیپ هدلایت

هدلایت‌ها علاوه بر اینکه بر اساس دو حالته و یک حالته، دو طرفه یا چهار طرفه، پایه‌های مختلف تقسیم بندی میشوند؛ ۳ مدل چیپ دارند که قبل از خرید باید به آن دقت شود.

این چیپ‌ها بسته به بودجه ، نوع خودرو و نیاز کاربر متقاوت هستند که هر ۳ چیپ را در راهنمای خرید هدلایت خودرو به شما معرفی میکنیم.

۱. CSP

چیپ Csp

چیپ Csp به دلیل اینکه نور خروجی نزدیک به استانداردهای جهانی را دارد در بیشتر خودرو‌های روز دنیا استفاده میشود. همچنین از دیگر مزایای Csp میشود به اندازه کوچک و فوکوس نور بهتر اشاره کرد که همین دلایل باعث شده قیمت بالایی داشته باشند.

۲. COB

چیپ Cob

چیپ Cob، نسبت به Csp که قبلا معرفی کردیم قیمت مناسبتری دارد و همچنین میشه گفت بیشترین تولید منبع نوری حال حاظر است.اما از مشکلات Cob این است که فوکوس نور متوسطی دارد و کیفیت Csp را نمیتواند به ما بدهد.

۳. SMD

چیپ Smd

آخرین گزینه چیپ Smd هست که از نظر ظاهری سایز بزرگتری نسبت به دیگر انواع معرفی شده دارد، به دلیل روشنایی بیشتری که Smd تولید میکند این مدل را خارج از استانداردهای جهانی قرار داده.

این مدل چیپ که ساخت کشور کره میباشد، قیمت بسیار بالایی را دارد و به همین خاطر کمتر مورد استفاده خودروسازان قرار میگیرد.

فن هدلایت

فن هدلایت

به طور کلی در هدلایت خودرو به دو دسته تقسیم میشود:

  • ۱.فن دار
  • ۲.بدون فن یا Fanless

شرکت‌های سازنده، هدلایت بدون فن را به دلیل اندازه کوچکتر و ایده‌آل آن را روانه بازار کردند. اما مجبور شدند به خاطر افزایش دمای هدلایت، توان مصرفی آنها را به محدوده ۱۵ الی ۲۰ وات کاهش دهند. همین موضوع باعث شده تا هدلایت‌های بدون فن نور کمتری را داشته باشند اما باز با این حال از لامپ هالوژن نور بیشتری را دارند.

هدلایت‌های فن دار هم به ۴ دسته مختلف تقسیم میشوند:

  • ۱.هدلایت فن دار سری ۱
  • ۲.هیبریدی یا فن ترکیبی
  • ۳.فن کناری یا Side Cooling
  • ۴.فن توربینی

وات یا روشنایی لامپ هدلایت

وات یا روشنایی لامپ هدلایت

قبل از خرید هر مدل هدلایت خودرو برای چراغ جلو، باید میزان توان مصرفی که در اکثر مواقع ۴۵ یا ۵۵ وات است را بدانید و به آن پایبند باشید وگرنه به مشکل میخورید.

توان مصرفی خودرو خود را میتوانید در دفترچه راهنما خودرو بررسی کنید و اگر به این دفترچه دسترسی ندارید میتوانید با سرچ ساده در گوگل توان مصرفی ماشین خود را دریابید.

به هر حال اگر به دنبال افزایش آن هستید تا بتوانید از دیگر مدل‌های هدلایت ماشین استفاده کنید، باید یک رله به مدار خودرو اضافه کنید که منجر به باطل شدن گارانتی شما میشود.

ما در راهنمای خرید هدلایت خودرو به شما توصیه این مدل کارها را نمیکنیم اما اگر قصد انجامش را داشتید حتما کار را به یک متخصص برق خودرو بسپارید.

همچنین از دیگر مشکلات بالا بردن توان مصرفی این است که برای روشنایی لامپ‌های رشته‌ای موجود، رشته باید تا دمای بالاتری داغ بشه و در نتیجه باعث خرابی و کاهش طول عمر آن میشود.

دمای رنگ نور هدلایت

دمای رنگ نور هدلایت

همانطور که میدانید دمای رنگ با واحد کلوین با علامت (K) اندازه گیری میشود. بیشتر لامپ‌هایی که در بازار میبینید در محدوده ۳۰۰۰ تا ۳۴۰۰ کلوین میباشد و رنگشان مایل به زرد است.

اینکه یک چراغ مایل به رنگ زرد باشد اصلا بد نیست چون این محدوده رنگ باعث میشود شما در هوای مه آلود و بارانی دید بهتر از جلوی خودرو داشته باشید.

از آنجا که رنگ نور هدلایت به درجه بندی که گفتیم بستگی دارد، اگر درجه را بیشتر کنیم به سمت رنگ نور سفید میرویم، همان رنگی نوری که بسیار پرطرفدار است و در ماشین‌های لوکس هم با همین درجه عرضه میگردد.

یادتان باشد اگر درجه رنگ نور از ۴۵۰۰ کلوین فراتر برود ما به رنگ آبی میرسیم که در بیشتر کشورهای دنیا استفاده از این رنگ ممنوع میباشد.

هدلایت ۲ طرفه میخوایی یا ۴ طرفه؟

هدلایت ۲ طرفه میخوایی یا ۴ طرفه؟

یکی از نکات مهمی که اشتباهات رایجی هم درباره اون وجود داره همین تعداد اضلاع نوردهی هدلایت میباشد. این تعداد اضلاع باعث پخش نور در جهات مختلف میشوند و هر چی این تعداد بیشتر باشد ما پخش نور وسیع و بزرگتری رو داریم.

در مجموع اضلاع هدلایت‌ها از عدد ۱ شروع میشود و همینطور روی اعداد زوج بالا میرود: ۱ طرفه، ۲ طرفه، ۴ طرفه و حتی جدیدا هدلایت ۸ طرفه هم به بازار آمده که ما در مجموعه کارلوکس۹۸ برای شما موجود کردیم.

اما از نظر فنی یک سری اشتباهاتی بین فروشندگان و خریداران درباره اضلاع هدلایت خودرو وجود دارد، آنها فکر میکنند هر چه اضلاع هدلایت بالاتر باشد در نتیجه لامپ LED بیشتری به کار رفته و ما نور بیشتری داریم.

در راهنمای خرید هدلایت خودرو باید به شما بگویم که این مسئله غلط است؛ ما در هدلایت ۴ طرفه به دلیل اینکه از همه جهات LED داریم، نور متمرکز نمیشود و در همه جهات پخش میشود و این در حالی است که در هدلایت ۲ طرفه نور در مرکز کاسه چراغ متمرکز میشود، در نتیجه ما نور و خط کات مناسبی روی جاده داریم.

با توجه به این موضوع حالا میتوانید از بین هدلایت‌های با اضلاع بالا یا دوطرفه انتخابی را داشته باشید.

پایه لامپ هدلایت

پایه لامپ هدلایت

به آخرین و مهمترین مورد از ویژگی‌های هدلایت رسیدیم، یعنی پایه لامپ. پایه لامپ یا همان سوکت لامپ برای هر خودرویی متفاوت است.

این تفاوت نه تنها درنوع خودرو بلکه در نوع لامپ هم میتونه باشه (مثلا نور بالا، پایین و پروژکتور) و با توجه به این موضوع باید قبل از خرید دقیقا پایه لامپ خود را بدانید.

در تصویر زیر میتوانید برخی از پایه لامپ‌های موجود را ببینید اما اگر میخواهید پایه لامپ خودرو خود را دقیقا پیدا کنید شما را هدایت میکنم به صفحه پایه لامپ هدلایت و زنون تا از جدول موجود در آن صفحه پایه لامپ خودرو خود را بشناسید.

پایه لامپ هدلایت

حتما به این نکته دقت کنید اگر برای پروژکتور خود در حال خرید هدلایت هستید باید حتما برای پایه لامپ پروژکتور خود هدلایت سفارش دهید و اگر اشتباهی در این مورد صورت بگیرد نمیتوانید پایه لامپ خود را تبدیل کنید.

البته اگر خرید هدلایت را از کارلوکس۹۸ انجام دهید و به هدلایت صدمه‌ای نزده باشید ۲۴ ساعت پس از تحویل محصول میتوانید آن را مرجوع کرده و پایه لامپ صحیح را سفارش دهید.

استحکام هدلایت چقدر است؟

استحکام هدلایت چقدر است؟

در استحکام لامپ خودرو اولین چیزی که مهم است، مقاومت لامپ در برابر آب میباشد. از آنجایی خودرو در بارندگی، کارواش و … در معرض آب قرار میگیرد مقاومت در برابر آب برای خیلی‌ها فاکتور بسیار مهمی است.

اکثر هدلایت‌های جدید از این ویژگی برخوردار هستند، اما بازهم باید دقت کنید این وسیله با برق کار میکند پس تا جایی که میتوانید نباید بگذارید هدلایت شما غرق در آب بشود.

مقاومت در برابر ضربه، مسئله بعدی هست که در راهنمای خرید هدلایت خودرو به اون اشاره میکنیم. این مورد هم بستگی به برند و مواد استفاده شده در زمان ساخت هدلایت برمیگردد، اما هدلایت‌های متوسط موجود در بازار هم مقاومت خوبی رو نسبت به لرزش و ضربه دارند؛ اما این موضوع در هدلایت‌های ارزان خیلی رعایت نشده و با لرزش و ضربه به کاسه چراغ، شاید به صورت موقت قطع بشوند.

در آخر هم باید به این نکته اشاره کنیم که اصلا هدلایت بدون ترانس نخرید چون ترانس علاوه بر اینکه یک قسمت ضروری برای لامپ هدلایت میباشد در برابر تغییر ولتاژ و نوسان برق خودرو از اون محافظت میکند و طول عمر هدلایت شما را بالا میبرد.

نکات قبل از خرید

سازگاری هدلایت و خودرو

سازگاری هدلایت و خودرو

قبلا در این مورد صحبت کردیم که قبل از خرید باید حتما پایه لامپ خودتون رو بر اساس نوع لامپی که میخواهید تهیه کنید بدانید. مثلا اینکه لامپ خودرو شما تک حالته یا دو حالتس. و وقتی این موضوع رو فهمیدید باید بدانید هر کدام از این حالت‌ها به کدام پایه لامپ میخورد.

در حالی که بیشترین پایه‌های مورد استفاده H1، H3، H4، H7 و … است باز با این حال شما باید حتـــــما بدانید که کدام پایه لامپ برای خودرو شما مناسب هست.

این موضوع را میتوانید از دفترچه راهنما مربوط به خودرو یا از جدول پایه هدلایت و زنون متوجه بشوید.

هدلایت کنباس دار بخرید

هدلایت کنباس دار بخرید

در مجموع اگر بخواهیم از کارایی کنباس به شما بگوییم اینگونه تعریف میشود که، کنباس خطای بین هدلایت و کامپیوتر خودرو را رفع میکند.

کنباس برای اتصال سیستم‌های مختلف خودرو است که میتواند طیف گسترده‌ای از سیستم الکتریکی را به صورت مقرون به صرفه با استفاده از نرم افزار اجرا کند؛ این در حالی است که در سیستم الکتریکی سنتی خودروها علاوه بر هزینه گرافی پیچیدگی در سیم پیچی هم دارد.

البته این نکته رو بگیم که اکثر هدلایت‌های موجود در کارلوکس۹۸ دارای کنباس میباشد و ما به خطا در ECU بر نخواهید خورد.

جمع بندی

در انتهای راهنمای خرید هدلایت خودرو به این نتیجه میرسیم خرید هدلایت به خیلی چیزها بستگی دارد اما چند موضوع مهم بود که باید قبل از خرید در نظر میگرفتید.

لامپ هدلایت با توجه به مزیت‌هاش در حال حاضر در بازار طرفداران بیشتری دارد و ضمن نوردهی مناسب، دوام بالا و قیمت مناسب گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

پس برای ایمنی بیشتر هنگام رانندگی در شب باید چراغ مناسبی را روی خودرو خود نصب کنید که گزینه‌های بسیار زیادی هم رو به روی شما قرار دارد.

شما میتوانید برای خرید هدلایت به دسته بندی هدلایت در کارلوکس۹۸ مراجعه کنید یا اینکه از تعدادی هدلایت که در ادامه برای شما قرارا خواهیم داد انتخاب خود را انجام دهید.

در ادامه به بعضی سوالاتی که شاید برای شما هم پیش آمده باشه جواب خواهیم داد.

سوالات متداول

چه برند هدلایتی مناسب است؟

از آنجا که در ایران اکثر اجناس چینی هستند نمیتوان جواب درستی به این مسئله داد. شما میتوانید با پرس و جو از کسانی که قبلا هدلایت خریداری کردند این مسئله را متوجه شوید.

اما مشکل آنجاست که هر روز برندهای جدیدی وارد بازار میشوند و برندهای قبلی به طبع حذف میشوند. برای خرید هدلایت مناسب راهکار مطمئن آن است که از مجموعه‌های معتبر مثل کارلوکس۹۸ آن را خریداری کنید.

عمر مفید هدلایت چه مدت است؟

عمر مفید هدلایت به پارامترهای زیادی مثل سیم کشی خودرو، دمای هدلایت، برند هدلایت، میزان رطوبت و … بستگی دارد اما به صورت کلی در شرایط عادی هدلایت باید ۳۰۰۰ ساعت عمر کند.

هدلایت‌هایی که در مجموعه کارلوکس۹۸ به فروش میرسند همگی ضد آب هستند و طول عمرشان با آبخوردگی کم نمیشود؛ البته برای اینکه طول عمر مفید هدلایت خود را در شرایط ایده آل متوجه بشوید میتوانید عنوان Life Span بر روی بسته بندی محصول خود را مشاهده کرده و این موضوع را دقیق متوجه بشوید.

قیمت لامپ هدلایت چقدر است؟

قیمت هدلایت هم بستگی به خیلی چیز‌ها دارد و از آنجایی که این محصول وارداتی هست و قیمت دلار هر روز نوسان دارد نمیشود قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت.

البته که مدل هدلایت، تعداد اضلاع، پایه لامپ و دیگر پارامترها در قیمت هدلایت دخیل هستند و شما میتوانید با مراجعه به دسته بندی هدلایت، قیمت انواع هدلایت‌های موجود را بررسی کنید.

و در آخر اگر سوال دیگری داشتید میتوانید در بخش نظرات آن را بیان کنید تا در اسرع وقت توسط تیم کارلوکس۹۸ به آن پاسخ داده بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من